Sylwetka: Kamil Rozmus

Rozmus

Do pierwszego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego po powrocie do PKO Ekstraklasy zostało już tylko osiem dni. W ramach naszego odliczania do startu sezonu przedstawiamy dziś sylwetkę bocznego obrońcy Kamila Rozmusa, który przebył z klubem drogę od III ligi do Ekstraklasy.

Kariera w ŁKS-ie:

W lutym 2016 roku Kamil Rozmus podpisał kontrakt z ŁKS-em, po dobrym występie w sparingu z GKS-em Bełchatów. Oficjalnie w pierwszym zespole łodzian zadebiutował 13 marca w zremisowanym 0:0 spotkaniu wyjazdowym z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Dwa miesiące później „Rozi” zdobył jak dotąd jedyną bramkę w biało-czerwono-białych barwach. Trafił do siatki na 6:0 w wygranym 9:1 meczu z Wartą Działoszyn. Do końca rozgrywek 2015/16 w III lidze obrońca był podstawowym zawodnikiem ŁKS-u i rozegrał 16 spotkań. W następnym sezonie zakończonym awansem do II ligi Kamil grał praktycznie wszystko. Opuścił tylko dwa spotkania, a rozgrywki zakończył z 32 występami na koncie. Sezon na trzecim szczeblu rozgrywkowym Rozmus rozpoczął na lewej obronie, ale po czterech rozegranych spotkaniach przegrał rywalizację z Bartoszem Widejko i usiadł na ławce rezerwowych. Do składu wrócił w 11 kolejce, jednak na prawą stronę defensywy, gdzie zastąpił Pawła Pyciaka. W sezonie 2017/18 defensor rozegrał 24 mecze, a na murawie spędził 2034 minuty. Z drużyną ŁKS-u świętował po ostatniej kolejce awans do Fortuna 1 ligi. Przed startem rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy trener Kazimierz Moskal pozyskał na boki obrony Jana Grzesika i Artura Bogusza. W związku z tym „Rozi” w pierwszej lidze grał mało. W całym sezonie wystąpił tylko w sześciu spotkaniach. To jednak pozwoliło mu podpisać nową umowę do 2020 roku. Tym samym Kamil będzie częścią ŁKS-u w Ekstraklasie. Kibice dużo zawdzięczają temu zawodnikowi i przedłużenie przez niego kontraktu z klubem wywołało pozytywne emocje.

Kariera przed ŁKS-em:

„Rozi” od początku swojej przygody z piłką związany był z Hetmanem Zamość. W juniorach tego klubu grał przez siedem lat, po czym został wypatrzony przez skautów Legii Warszawa. Do klubu ze stolicy trafił w 2010 roku, ale nie zdołał się przebić do zespołu grającego w Ekstraklasie. Przez pierwsze trzy sezony grywał głównie w juniorach i w trzecim składzie. W rozgrywkach 2013/14 wystąpił w 23 meczach rezerw na poziomie III ligi. Grał tam m.in. z kolegą z ŁKS-u Bartłomiejem Kalinkowskim. W 2014 roku Kamil postanowił spróbować swoich sił w pierwszoligowej Wiśle Płock. Z „Nafciarzami” podpisał dwuletnią umowę. W Płocku nie przebił się do drużyny i zagrał tylko w dwóch oficjalnych meczach (40 min z GKS-em Tychy w Pucharze Polski i 45 min w ostatniej kolejce 1 ligi z Wigrami Suwałki). I to właśnie w drużynie z Suwałk Rozmus kontynuował swoją karierę. W tym zespole również kariery nie zrobił. Zagrał tylko raz przez minutę w starciu ligowym z Rozwojem Katowice. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/16 został zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego.

Kamil Rozmus jest jednym z najdłużej grających zawodników w zespole ŁKS-u. Tak jak jego większość kolegów z drużyny, nie posmakował jeszcze gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dzięki swojej ambicji, determinacji i rozwojowi „Rozi” zaszedł tak daleko. Kolejnym celem piłkarza jest debiut w Ekstraklasie i utrzymanie się na tym poziomie.

Dotychczas Kamil Rozmus rozegrał w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego 78 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

©ŁKSFANS.PL