Szlagier drugiej ligi inauguruje majówkę z ŁKS!

Zapowiedź Warta

Już w piątek zostaną rozegrane pierwsze mecze drugiej ligi. Wśród nich kibice na pewno zwrócą uwagę na szlagier, jakim niewątpliwie jest starcie drugiej Warty Poznań z trzecim ŁKS-em. Na obiekcie przy al. Unii spodziewany jest komplet publiczności co mamy nadzieję poniesie Rycerzy Wiosny do zwycięstwa. Pierwszy gwizdek sędziego Jacka Lisa rozbrzmi o godzinie 17:30.

Warta Poznań punktuje podobnie jak biało-czerwono-biali, w ostatnich pięciu meczach zdobyli 8 punktów. Niespodzianką na pewno było zwycięstwo poznaniaków z GKS-em Jastrzębie 2:0, ale już remisy ze Zniczem Pruszków i Gwardią Koszalin chluby drużynie Petra Nemca nie przynoszą. Przed rundą Warta wzmocniła się Pawłem Picelukiem wracającym z Rakowa Częstochowa i Robertem Janickim z Olimpii Grudziądz.

Ełkaesiacy w miniony weekend zaskoczyli wszystkich wygrywając 5:0 w Elblągu z miejscową Olimpią, cała drużyna zagrała koncertowo, a dzieła zniszczenia dokonał duet Piotr Pyrdoł i Jewhen Radionow. Ten pierwszy wrócił do składu po przymusowej pauzie za kartki, a drugi wszedł na właściwe tory i strzelił pierwsze bramki wiosną. Jacek Janowski i Wojciech Robaszek mogą być dodatkowo zadowoleni gdyż do treningów z drużyną wrócił Jakub Kostyrka, który po upaku w Kluczborku był niezdolny do gry. Z kolei Damian Guzik narazie trenuje indywidualnie i jego szansę na jutrzejszy występ są bardzo małe. Kolejnym zmartwieniem sztabu szkoleniowego jest czwarta żółta kartka Bartosza Widejki złapana w Elblągu, która wykluczy go w spotkaniu z Wartą. W tej sytuacji na swoją nominalną pozycję wróci Kamil Rozmus, a na prawej obronie znowu zobaczymy Pawła Pyciaka, którego dośrodkowania być może okażą się kluczowe w jutrzejszym meczu.

Klub wraz ze sponsorem zakładami bukmacherskimi ForBet przygotował specjalną strefę kibica z nagrodami, która umożliwi integrację kibiców przed wieczornym szlagierem.

 

XXVIII kolejka (II liga)

27.04.2018 r. (piątek), godzina 17:30

ŁKS Łódź – Warta Poznań

©ŁKSFANS.PL