Uczestnik Ligi Mistrzyń kolejnym rywalem siatkarek ŁKS-u

14701037_1269658299740653_1258430388638459623_o

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w trzeciej kolejce ORLEN Ligi zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z drużyną Tauronu MKS. Dąbrowianki to czwarty zespół ubiegłego sezonu i uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzyń. O punkty nie będzie więc łatwo, ale łodzianki zapowiadają walkę.

Po zwycięstwie w Atlas Arenie 3:2 z Impelem Wrocław siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź udowodniły, że w tym sezonie stać je na sprawienie niejednej niespodzianki. Wpadka na początku sezonu w Toruniu i ciężki terminarz na początku rundy zasadniczej sprawiają jednak, że na beniaminka mało kto stawia. A w sobotę kolejnym rywalem łodzianek będzie znów bardzo silny zespół. ŁKS uda się do Dąbrowy Górniczej, gdzie o g. 17:00 zmierzy się z Tauronem MKS, czwarta drużyną poprzedniego sezonu, uczestnikiem tegorocznej Ligi Mistrzyń.

Ełkaesianki pod wodzą nowego trenera Michala Maška udały się do Zagłębia Dąbrowskiego już w piątek. Chociaż nie będą faworytkami spotkania, to zapowiadają walkę o każdy punkt i sprawienie kolejnej niespodzianki. Nie będzie o to jednak łatwo. Tauron MKS to silna drużyna i uznana marka w siatkarskiej ekstraklasie. Za rozegranie w zespole z Dąbrowy Górniczej odpowiadają dwie doświadczone zawodniczki z zagranicy – Argentynka Yael Castiglione oraz niedawno pozyskana wielokrotna reprezentantka Niemiec, Kathleen Weiss. W ataku świetnie spisuje się czeska zawodniczka Helena Horka, na przyjęciu dąbrowianki mają Tamarę Kaliszuk i Regan Scott. Prawdziwą jednak siłą dąbrowskiej drużyny są środkowe – reprezentantka Polski Kamila Ganszczyk oraz Dominika Sobolska, o którą rozgorzał spór po pierwszej kolejce ORLEN Ligi. Mająca polskie i belgijskie obywatelstwo Sobolska potraktowana została przez klub jako zawodniczka krajowa, jednak gra na certyfikacie FIVB i PLPS traktuje ją jako siatkarkę zagraniczną. W meczu przeciwko Developresowi Rzeszów Sobolska wystąpiła obok trzech zagranicznych koleżanek i MKS został ukarany za ten mecz walkowerem. W drugiej kolejce dąbrowianki pokonały po tie-breaku KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim i z pewnością liczą na komplet punktów w meczu z ŁKS-em.

- Myślę, że teraz będzie nam już łatwiej. Ze swojej strony i koleżanek mogę obiecać, że będzie dużo walki – zapowiada libero łodzianek, Izabella Szyjka. Kolejny mecz w łódzkiej Atlas Arenie ŁKS Commercecon zagra 7 listopada. Będzie to derbowy pojedynek z Budowlanymi.

©ŁKSFANS.PL