Umowa na budowę ośrodka przy ul. Minerskiej podpisana!

20160421_111628

Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej podpisano umowę na rozpoczęcie budowy nowego ośrodka szkoleniowego Łódzkiego Klubu Sportowego przy ul. Minerskiej w Łodzi.

Przypominamy, że w skład kompleksu przy ul. Minerskiej wejdą m.in. cztery pełnowymiarowe boiska piłkarskie – dwa z nawierzchnią sztuczną oraz po jednym z hybrydową i naturalną – a także plac treningowy dla bramkarzy i budynek socjalno-sportowy z szatniami, siłownią, kawiarnią, biurami i pomieszczeniami gospodarczymi. Na terenie ośrodka znajdzie się również parking dla minimum 60 samochodów osobowych i trzech autobusów.

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi uczestników dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.

Monika Malinowska-Olszowy (Radna Rady Miasta): - Dzisiaj mamy wielki dzień dla Łódzkiego Klubu Sportowego, ale nie tylko. To głównie wielki dzień dla wszystkich łodzian, szczególnie tych młodych, którzy będą mieli świetne miejsce do tego aby w przyszłości stać się profesjonalnymi piłkarzami. Pamiętajmy, że ŁKS jeszcze niedawno był klubem trenującym najwięcej młodzieży, która w późniejszym czasie trafiała do zespołów z najwyższych klas rozgrywkowych. Mam nadzieję, że już wkrótce powrócimy do tych tradycji.

Mariusz Przybyła (Wiceprezes SK ŁKS, radny Rady Miasta): - Łódzki Klub Sportowy zawsze słynął ze swoich wychowanków. Wystarczy tylko przypomnieć takie nazwiska jak Marek Saganowski, Łukasz Madej czy Paweł Golański. Miejmy nadzieję, że już niedługo doczekamy się ich następców, którzy zasilą kadrę pierwszej drużyny. Wszyscy kibice są bardzo zadowoleni z powodu rozpoczęcia budowy tego ośrodka. Długo musieliśmy na to czekać, ale cieszymy się, że w końcu się udało.

Małgorzata Belta (Dyrektor Biura ds. Inwestycji UMŁ): - Bardzo mi miło z tego powodu, że dzisiaj finalizujemy rozpoczęcie budowy tego ośrodka. Program funkcjonalno-użytkowy zakłada, że będzie to jeden z najpiękniejszych obiektów szkoleniowych w Polsce. Warto dodać, że to nie tylko baza treningowa, ale również miejsce gdzie będzie można rozgrywać spotkania Centralnej Ligi Juniorów. Cieszę się, że uczestniczę w tym projekcie, bo jest to na pewno duże wyzwanie. Oprócz istniejącego już boiska ze sztuczną nawierzchnią, powstaną tutaj jeszcze trzy kolejne, z nawierzchnią naturalną, hybrydową oraz sztuczną, a także plac do zajęć bramkarskich. Stanie również obiekt szatniowy, który będzie w pełni wyposażony.

Łukasz Bielawski (Prezes Łódzkiego Klubu Sportowego): - Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy dnia, w którym rozpoczyna się budowa tak pięknej bazy szkoleniowej. Nasza młodzież jak i drużyna seniorów będzie miała gdzie się rozwijać co na pewno pomoże w odbudowie Łódzkiego Klubu Sportowego. Chciałbym bardzo podziękować władzom miasta, naszym radnym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w rozpoczęcie tego projektu. Przede wszystkim dziękuję jednak Pani Małgorzacie Belcie za ogromny wkład włożony w realizację tego zadania. Życzę również wykonawcy, firmie Tamex owocnej pracy. My jako klub na pewno możemy służyć radą i pomocą.

Robert Burzycki (Wiceprezes firmy Tamex Obiekty Sportowe): - Na wstępie dziękuję Panu Łukaszowi Bielawskiemu za deklarację pełnej współpracy. Dodam, że mamy świadomość wagi tego obiektu dla środowiska piłkarskiego Łodzi. Mogę wszystkich zapewnić, że dołożymy wszelkich starań oraz użyjemy swojego całego 17-letniego doświadczenia po to aby zrealizować to zadanie na jak najwyższym poziomie. 

20160421_105956

20160421_111349

20160421_111628

Opracowanie i zdjęcia: Wrona

©ŁKSFANS.PL