Velerie Nichol nową rozgrywającą ŁKS Commercecon Łódź

29fktkqTURBXy9iOTQ0ZmFjZGFhYzQ5ZGUzZTQzNDA3ZmMyMDVkMjg2My5qcGVnkpUDAs0CSc0IuM0E55MFzQMUzQG8

Po przedłużeniu kilku kontraktów, przyszedł czas na nową twarz w zespole ŁKS Commercecon Łódź. Do Łódzkich Wiewiór w sezonie 2018/2019 dołączy amerykańska rozgrywająca Valerie Nichol, którą ostatnio mogliśmy oglądać w barwach Impelu Wrocław.

Valerie Nichol zaczęła grać w siatkówkę jako 12-latka, a jej kariera rozwinęła się w Purdue University w West Lafayette. Początkowo występowała na pozycji atakującej, jednak z czasem przeszła na rozegranie. Dobre występy zaowocowały zagranicznym kontraktem. Amerykanka związała się na dwa lata z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. Wybór okazał się być strzałem w 10, bowiem drużyna ze Stuttgartu zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Niemiec (2016, 2017), Superpuchar w 2016 roku i Puchar Niemiec w 2017 roku. 

W poprzednim sezonie Amerykanka miała okazję poznać jak wygląda liga polska, bowiem wybrała ofertę Impelu Wrocław. Wraz z młodym zespołem z Dolnego Śląska zajęła ostatecznie 10-miejsce.

Witamy Valerie w rodzinie Łódzkiego Klubu Sportowego!

Foto: newspix.pl

©ŁKSFANS.PL