Wigilia z kibolami 2013 (relacja)

wigilia_51

W sobotnie popołudnie odbyła się kolejna już edycja „Wigilii z Kibolami” dla dzieci z Domów Dziecka, której organizatorami byli fani ŁKS-u zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców.

.

W restauracji „Meta” położonej w podziemiach Atlas Areny przygotowany został świąteczny poczęstunek dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin oraz zamieszkujących w łódzkich Domach Dziecka. Zanim mali goście wraz ze swoimi opiekunami przystąpili do zajadania wigilijnych przysmaków, głos zabrał kapelan łódzkiego sportu, ksiądz Paweł Miziołek, który tradycyjnie złożył wszystkim świąteczne życzenia i zachęcił do łamania się opłatkiem.

– Każdy z was wie kiedy ma urodziny i bardzo cieszy się z nadejścia tego dnia. Teraz celebrujemy szczególny czas – wspominamy narodziny Pana Jezusa i cieszymy się z tego, że ponad dwa tysiące lat temu przybył na Ziemię Zbawiciel – rozpoczął krótką przemowę duchowny, który chętnie angażuje się we wszystkie inicjatywy kibiców ŁKS-u.

Podczas posiłku czas umilały popisy wokalne najmłodszych gości oraz… piłkarzy i siatkarek ŁKS-u. Zawodnicy naszego klubu niedostatki umiejętności wokalnych nadrabiali zaangażowaniem oraz pogodą ducha, przez co do wspólnego kolędowania udało im się zachęcić nie tylko dzieci, ale też czuwających nad sprawną organizacją spotkania kibiców biało-czerwono-białych. Atmosfera była niesamowita – dało się odczuć, że środowisko ludzi skupionych wokół Łódzkiego Klubu Sportowego to naprawdę jedna wielka rodzina.

Po tradycyjnej wieczerzy na dzieci czekała kolejna niespodzianka – sportowcy oraz kibice wręczyli dzieciom równo 140 przygotowanych bożonarodzeniowych paczek, dzięki czemu każdy malec opuścił restaurację z kilkom upominkami. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się też białe baloniki z napisem „I love ŁKS” przygotowane przez sekcję siatkówki. Wielu gości chciało zrobić sobie zdjęcie z obecnymi na Wigilii sportowcami, którzy chętnie pozowali i rozmawiali z „młodymi”.

Punktem kulminacyjnym całej imprezy była chwila, w której kibice ŁKS-u przekazali w ręce pani dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Łodzi specjalny prezent – 46-calowy telewizor LED, który zostanie ustawiony w świetlicy.

– Dziękujemy za ten piękny gest. Stowarzyszenie Kibiców ŁKS-u od dłuższego czasu opłaca naszemu Domowi telewizję cyfrową, a teraz dzieci będą mogły wspólnie oglądać mecze na tym olbrzymim telewizorze – powiedziała pani Anna Klamerus odbierając  paczkę.

Po zakończeniu pierwszej części spotkania dzieci wraz z opiekunami udały się do hali sportowej przy ul. Skorupki, gdzie koszykarki ŁKS-u rozgrywały mecz ligowy z Liderem Swarzędz. Transport zapewniło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które już od kilku lat bezpłatnie udostępnia swoje pojazdy Stowarzyszeniu Kibiców ŁKS.

Zarówno organizatorzy spotkania, jak i opiekunowi dzieci, zapewniają, że akcja „Wigilia z Kibolami” jest wartościową inicjatywą, która będzie organizowana co roku.

W imieniu Stowarzyszenia Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sympatykom naszego klubu, sportowcom sekcji piłki nożnej i siatkówki żeńskiej oraz przedsiębiorstwom, które wsparły tegoroczne spotkanie wigilijne dla dzieci z Domów Dziecka i ubogich rodzin. Szczególne podziękowania także dla firmy E.G.O z Łodzi za ufundowania słodyczy do paczek o wartości 1000 złotych oraz dla działaczy sekcji siatkówki żeńskiej za zakup artykułów szkolnych.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty na konto i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej „Wigilii z Kibolami”.

©ŁKSFANS.PL