Wracamy do walki!

DCS_0607

Po trzech miesiącach bez meczów o stawkę, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wracają na boisko walczyć o ligowe punkty. Pierwszym krokiem do 1 ligi będzie mecz z outsiderem - Gryfem Wejherowo. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego rozbrzmi przy al. Unii o godzinie 13:30.

Jesienny mecz z Gryfitami był pierwszym, w historii występów łodzian w drugiej lidze, wyjazdowym starciem. Tamten mecz zakończył się wynikiem 1:1, a bramki strzelali Łukasz Nadolski i Jewhen Radionow. Jutrzejszy mecz będzie zupełnie inny, bowiem w drużynie z Wejherowa nastąpiły zimą wielkie zmiany. Na pomorzu pojawili się zawodnicy dobrze znani na drugoligowych boiskach tacy jak Michał Ciarkowski, Paweł Wojowski i Maciej Koziara. Gryf ściągnął do siebie też zdolnego stopera z ŁKS-u – Janka Sobocińskiego, jednak zapis kontraktowy nie pozwala łodzianinowi zagrać w sobotę.

W kadrze Rycerzy Wiosny po raz kolei w przerwie między rundami postawiono na stabilizację, z drużyny odszedł tylko na własną prośbę Krystian Pieczara. Klub zastąpił zawodnika wychowankiem powracającym po kontuzji – Rafałem Kujawą, a poważnymi wzmocnieniami w walce o 1 ligę mają być Wojciech Łuczak i młodzieżowiec Maciej Wolski. Niestety przez zimową aurę i odwołanie pierwszej wiosennej kolejki ligowej nie obyło się bez urazów. W ostatnim tygodniu z zespołu wypadli Przemysław Kocot i Jakub Kostyrka, jednak jak zapewnia Wojciech Robaszek będą oni do dyspozycji sztabu szkoleniowego od poniedziałku.

Klub z okazji obchodów 110-lecia przygotował szereg atrakcji w trakcie meczów ligowych, których początek zaplanowany jest na 30 minut przed rozpoczęciem spotkania. Piłkarze też będą mieli okazję pierwszy raz wystąpić w unikatowych koszulkach przed własną publicznością, które już niedługo będą do nabycia w sklepie kibiców ŁKS.

XXI kolejka (II liga)

10.03.2018 r. (sobota), godzina 13:30

ŁKS Łódź – Gryf Wejherowo

©ŁKSFANS.PL