Z Impelem w Atlas Arenie

14715036_1412686948745792_5086469064563633636_o

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w najbliższą sobotę rozegrają swój pierwszy mecz w ORLEN Lidze w Atlas Arenie. Ich przeciwnikiem będzie groźny zespół Impela Wrocław. Dla łodzianek będzie to również pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca.

ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął sezon od porażki w Toruniu z Budowlanymi. Po tym meczu z funkcji pierwszego trenera zespołu zrezygnował Maciej Bartodziejski, a w klubie pojawił się nowy szkoleniowiec – Michal Mašek. Trudno oczekiwać, by w kilka dni odmienił on grę zespołu, jednak kibice ŁKS-u liczą, że ich drużyna nawiąże wyrównaną walkę z jednym z faworytów.

- Mam jasną filozofię gry. Analizując ostatnie mecze – zarówno sparingi, jak i spotkanie ligowe z Budowlanymi Toruń, widzę że największy problem jest z przyjęciem, grą po przyjęciu i blokiem – przyznał w środę na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec ŁKS-u. – Wiadomo, że poprawa tych elementów to nie jest kwestia dwóch dni czy tygodni, ale codziennej pracy. Będzie trudno, ale dziewczyny pokazały, że mają możliwość poprawy gry zarówno technicznej, jak i taktycznej – dodał  Michal Mašek.

Impel Wrocław to brązowy medalista ubiegłorocznych rozgrywek ORLEN Ligi. Obecny sezon drużyna z Wrocławia rozpoczęła od przekonywującego zwycięstwa we własnej hali 3:0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W składzie Impelu grają doświadczone zawodniczki, takie jak reprezentantka Polski Agnieszka Kąkolewska, reprezentacyjna libero, wychowanka ŁKS-u, Agata Sawicka, czy rozgrywająca Micha Hancock. Łodzianki muszą również uważać na groźną atakującą Joannę Kaczor, za przyjęcie w Impelu odpowiadają Megan Courtney, Natalia Mędrzyk czy Andrea Kossanyiova. Z pewnością dla siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego nie będzie to łatwe spotkanie, ale na tym poziomie rozgrywkowym takich już nie będzie.

Siatkarki ŁKS-u liczą na wsparcie swoich kibiców. Kasy biletowe otwarte będą w piątek w godzinach 12:00-18:00 oraz w sobotę w g. 12:00 – 15:00. Przed meczem prowadzona będzie zbiórka karmy dla podopiecznych współpracującego z klubem Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. Co ciekawe wcześniej w Atlas Arenie zmierzą się zespoły młodzieżowe obu klubów, a stawką będą punkty w Młodej Lidze Kobiet U-23. Początek meczu ŁKS Szkoła Gortata Łódź – Impel Wrocław o g. 11:30.

©ŁKSFANS.PL