Z kart historii: ŁKS Łódź – Lech Poznań 8:1 (10.08.1957 r.)

1957_08_10_lks_lodz_lech_opis_PS

60 lat – tyle dokładnie minęło od najwyższego zwycięstwa Łódzkiego Klubu Sportowego w ligowych rozgrywkach.

.

„Rycerze Wiosny” w XII kolejce I ligi sprawili swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę, pokonując drużynę z Poznania aż 8:1. Pierwszą bramkę w Łodzi strzelili goście, a dokładnie Teodor Anioła, legenda poznańskiej drużyny (196 spotkań dla Lecha/141 bramek).

Następne bramki padały tylko na konto biało-czerwono-białych, po I połowie na tablicy widniał wynik 5:1. Najwięcej goli dla ŁKS-u w tamtym spotkaniu strzelił Władysław Soporek – 4 bramki. W Łódzkim Klubie Sportowym Władysław Soporek strzelił 77 goli, zapisując się w historii klubu, jako jeden z najlepszych napastników. W 1957 roku sięgnął z drużyną po Puchar Polski, a w 1958 mistrzostwo Polski i został królem strzelców (19 bramek).

ŁKS Łódź – Lech Poznań 8:1 (5:1)

Skład ŁKS-u: Henryk Szczurzyński – Józef Walczak, Henryk Szczepański, Henryk Stusio, Wiesław Jańczyk, Robert Grzywocz, Leszek Jezierski, Obstacle course bounce house for sale. Stanisław Baran, Henryk Szymborski, Władysław Soporek, Kazimierz Kowalec.

Widzów: około 20 tysięcy.

Bramki dla ŁKS-u:

 4 – Władysław Soporek

2 – Henryk Szymborski

1 – Stanisław Baran

1 – Leszek Jezierski

ŁKS Łódź w sezonie 1957:

- Zdobywca Pucharu Polski

- 3 miejsce w tabeli

- 22 spotkania

- 29 punktów

- 12 zwycięstw

- 5 remisów

- 5 porażek

- Bramki: 53 zdobyte, 28 straconych

- Najlepszy strzelec ŁKS-u: Władysław Soporek (17 goli)

1957_08_10_lks_lodz_lech_opis_PS

Foto: Przegląd Sportowy

Opracował: Mateusz Cymerys

©ŁKSFANS.PL