Z kart historii: ŁKS Łódź – Radomiak Radom 1:0 (03.06.2006 r.)

70

Dokładnie 3 czerwca 2017 roku minie 11 lat od pamiętnego meczu Łódzkiego Klubu Sportowego z Radomiakiem Radom. To spotkanie na pewno zostanie zapamiętane na długo przez większość fanatyków klubu z al. Unii Lubelskiej, ponieważ po wygranej z Radomiakiem, ŁKS zapewnił sobie po 6. latach awans do Ekstraklasy.

Ostatni mecz Igora Sypniewskiego w biało-czerwono-białych barwach udokumentował bramką, która dała upragniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. „Sypek” strzelił gola w 61 minucie, a po meczu był bardzo wzruszony, ponieważ oznajmił, że był to jego ostatni występ w drużynie ŁKS-u. Jego kolejnym, a zarazem ostatnim przystankiem w sportowej karierze była szwedzka drużyna – Bunkeflo IF. Przed sezonem Igor deklarował, że chce pomóc swojemu ukochanemu klubowi wrócić do Ekstraklasy i to uczynił.

Skład ŁKS-u: Bogusław Wyparło – Robert Łakomy, Zdzisław Leszczyński, Robert Sierant, Aleksandar Radunović, Sebastian Kęska (Mariusz Mężyk 82’), Dariusz Kłus, Mamia Dżikia, Arkadiusz Mysona (Michał Łabędzki 78’), Rafał Niżnik, Igor Sypniewski (Michał Rozkwitalski 88’).

ŁKS Łódź zajął w sezonie 2005/2006 drugą lokatę i uniknął w ten sposób baraży o Ekstraklasę.

– 34 spotkania

– 58 punktów

– 15 zwycięstw

– 13 remisów

– 6 porażek

– Bramki: 42 zdobyte, 21 straconych

– Najlepszy strzelec ŁKS-u: Igor Sypniewski (12 goli)

Spotkanie na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2 oglądało około 8000 osób, kibice wiedzieli o co grają piłkarze i wszyscy chcieli zobaczyć triumf swojej drużyny na własne oczy . Na trybunach można było spotkać m.in. takie osobowości jak Daniel Dubicki, były zawodnik „Rycerzy Wiosny”, który zdobył mistrzostwo Polski w 1998 roku oraz Marek Łopiński, wieloletni kierownik łódzkiej drużyny.

W spotkaniu z Radomiakiem została otwarta Galera, która była zamknięta na 2 spotkania po meczu derbowym. Na stadionie ŁKS-u było wielkie świętowanie awansu, kibice i piłkarze bawili się również po meczu, feta trwała aż do północy lub jeszcze dłużej.

W taki sposób prezentowała się Galera podczas tamtego spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=mas2O9E7jTA

Tak jak 11 lat temu ŁKS zapewnił sobie awans do Ekstraklasy, to tym razem mamy nadzieję, że piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego po meczu z Legią II Warszawa przybliżą się do II ligi.

Autor: Mateusz C. / Foto: Radomiak.com.pl

©ŁKSFANS.PL