Z Kędziorkiem na premierze filmu o Powstaniu Warszawskim

kedizorek 2

Wczoraj grupa ełkaesiaków wzięła udział w premierowym pokazie filmu pt. „Powstanie Warszawskie”. Jest to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Gościem specjalnym biało – czerwono – białych patriotów był uczestnik powstania Pan Zbigniew Ślęzakowski (PS. Kędziorek).

Służył w 28. Dywizji Piechoty AK im. Stefana Okrzei – 15. pułk piechoty AK „Wilków”. Po końcu walk o stolicę został zesłany do niewoli niemieckiej w  Stalagu IV-B Mühlberg, skąd uciekł do Czechosłowacji, następnie przedostał się do Francji, Włoch i do Anglii. Na Wyspach spędził 45 lat następnie 10 lat w USA. Od 2001 mieszka w Polsce. Po projekcji cała grupa udała się do restauracji, gdzie w bardzo miłej atmosferze uczestnicy wymienili się wrażeniami oraz mieli okazję wysłuchać wspomnień naszego bohatera.

©ŁKSFANS.PL