Z Krakusami zagrać o pełną pulę!

Garbarnia dom zapowiedź

14 Kolejka będzie przed ostatnią w rundzie jesiennej rozgrywaną przy licznej publiczności kibiców biało-czerwono-białych. Sobotnim rywalem będzie kolejny rewelacyjny beniaminek – Garbarnia Kraków, który niespodziewanie na finiszu jesieni utrzymuje się w czubie tabeli i traci tylko 2 punkty do miejsca barażowego. Pierwszy gwizdek sędziego Jacka Lisa rozbrzmi o godzinie 15:00.

Krakusy to utytułowany zespół, który w czasach przedwojennych był współzałożycielem piłkarskiej ligi w Polsce, a w swoich klubowych gablotach ma między innymi puchar za zdobycie mistrzostwa Polski. Obecnie klub ten ma przede wszystkim charakter szkoleniowy i ze szkółki piłkarskiej wypuszcza piłkarzy do gry w rozgrywkach wyższych klas rozgrywkowych. Trenerem zespołu jest Mirosław Hajdo, a drużynę tworzą przede wszystkim wychowankowie. W Garbarni najbardziej znanym piłkarzem jest bramkarz Marcin Cabaj, który w ekstraklasie wystąpił 162 razy w barwach Cracovii. Jak mówią sami zawodnicy z Krakowa, ich celem jest widowiskowa gra, wymiana dużej ilości podań i kreowanie sytuacji bramkowych.

 Jacek Janowski i Wojciech Wibit sports park price Robaszek przed sobotnim meczem, będą musieli podjąć kilka ciężkich decyzji. Największą stratą dla łodzian będzie brak Jewhena Radionowa. Żenia w ostatnim spotkaniu w Radomiu otrzymał czwartą żółtą kartkę, co wyklucza go z gry w jutrzejszym spotkaniu. Prawdopodobnie jego miejsce zajmie w linii ataku zajmie Łukasz Zagdański, który wreszcie dostanie szansę pokazać się szerzej łódzkiej publiczności. Niewykluczone jest także, że duet trenerski zdecyduję się na bardziej ofensywny wariant i do Łukasza w linii ataku dołączy Krystian Pieczara. Kolejnym zmartwieniem może być kontuzja Mateusza Gamrota, co prawda okazała się zdecydowanie łagodniejsza w porównaniu z prognozami, jednak filigranowego pomocnika czeka jeszcze przynajmniej tydzień przerwy. Reszta drużyny jest gotowa do podjęcia rywalizacji o kolejne punkty. Niewiadomą jest znowu forma młodzieżowców, którzy co prawda wypracowali bramkę w Radomiu, jednak poza akcją bramkową nie błyszczeli. Kibice na pewno nie zawiodą się przychodząc na mecz i zobaczą walkę, do której drużyna nas przyzwyczaiła. Dodatkowo partner ŁKSu – zakłady bukmacherskie Forbet zapowiedział, że od 13:00 będzie ustawiona specjalna strefa kibica przy stadionie, a w niej będzie można spotkać piłkarzy wykluczonych z gry w spotkaniu.

 

XIV kolejka (II liga)

21.10.2017 r. (sobota), godzina 15:00

ŁKS Łódź – Garbarnia Kraków

©ŁKSFANS.PL