Zacząć nową rundę zwycięstwem!

260

Kolejny mecz, mimo że za oknem pogoda typowa jesienna, łodzianie rozegrają już… w rundzie wiosennej. Przeciwnikiem ŁKS-u będzie drużyna ze śląska - ROW Rybnik. Starcie w ramach 18 kolejki II ligi poprowadzi Robert Marciniak. Sobotni sędzia ostatnio prowadził mecz Radomiak – Warta i podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje, m in. żółta kartka zamiast czerwonej za dotknięcie piłki ręką przez bramkarza poza polem karnym. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się w sobotę o godzinie 17:00.

Śląska drużyna ma mieszane odczucia po rundzie jesiennej. Mimo solidnej gry, duża ilość remisów sprawiła, że Rybniczanie plasują się w połowie tabeli, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Działacze ROW-u w trakcie jesieni zmienili trenera. Miejsce Piotra Piekarczyka zajął Roland Buchała, któremu udało się poprawić wyniki poprzednika. Pod jego wodzą na 8 meczów, gospodarze jutrzejszego meczu przegrali tylko jeden. W meczach domowych zaś są niepokonani od 26 sierpnia. W meczu z Łódzkim Klubem Sportowym nie wystąpią dwaj podstawowi obrońcy: Dawid Gojny oraz Paweł Jaroszewski. Jest to pokłosie czwartych żółtych kartek, które gracze obejrzeli podczas ostatniego meczu ze Zniczem Pruszków.

Rycerze Wiosny finisz 2017 roku mają bardzo udany. W ostatnich 7 meczach stracili tylko jedną bramkę, pozostając jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała na terenie rywala. Wojciech Robaszek i Jacek Janowski mają większy komfort przed meczem. Ostatnio na trening wybiegli Krystian Pieczara i Jakub Kostyrka, którzy w tamtym tygodniu byli kontuzjowani. Jest to na pewno dobra informacja dla kibiców, chociaż należy pamiętać, że jeśli zawodnicy nie będą w pełni gotowi do gry to sztab szkoleniowy da im jeszcze odpocząć. Cieszyć może też na pewno fakt, że w łódzkiej drużynie, grającej dwoma napastnikami, wreszcie doczekaliśmy się stabilizacji, a zmiany dokonywane podczas meczów nie osłabiają drużyny. Patryk Bryła przed piątkowym treningiem skomentował mecz z ROW-em Rybnik: : „Jedziemy po 3 punkty. To jest nasz cel!”

 

XVIII kolejka (II liga)

18.11.2017 r. (sobota), godzina 17:00

ROW Rybnik – ŁKS Łódź

 

©ŁKSFANS.PL