Zacząć nową rundę zwycięstwem!

260

Kolejny mecz, mimo że za oknem pogoda typowa jesienna, łodzianie rozegrają już… w rundzie wiosennej. Przeciwnikiem ŁKS-u będzie drużyna ze śląska - ROW Rybnik. Starcie w ramach 18 kolejki II ligi poprowadzi Robert Marciniak. Sobotni sędzia ostatnio prowadził mecz Radomiak – Warta i podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje, m in. żółta kartka zamiast czerwonej za dotknięcie piłki ręką przez bramkarza poza polem karnym. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się w sobotę o godzinie 17:00.

Śląska drużyna ma mieszane odczucia po rundzie jesiennej. Mimo solidnej gry, duża ilość remisów sprawiła, że Rybniczanie plasują się w połowie tabeli, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Działacze ROW-u w trakcie jesieni zmienili trenera. Miejsce Piotra Piekarczyka zajął Roland Buchała, któremu udało się poprawić wyniki poprzednika. Pod jego wodzą na 8 meczów, gospodarze jutrzejszego meczu przegrali tylko jeden. W meczach domowych zaś są niepokonani od 26 sierpnia. W meczu z Łódzkim Klubem Sportowym nie wystąpią dwaj podstawowi obrońcy: Dawid Gojny oraz Paweł Jaroszewski. Jest to pokłosie czwartych Water inflatables park żółtych kartek, które gracze obejrzeli podczas ostatniego meczu ze Zniczem Pruszków.

Rycerze Wiosny finisz 2017 roku mają bardzo udany. W ostatnich 7 meczach stracili tylko jedną bramkę, pozostając jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała na terenie rywala. Wojciech Robaszek i Jacek Janowski mają większy komfort przed meczem. Ostatnio na trening wybiegli Krystian Pieczara i Jakub Kostyrka, którzy w tamtym tygodniu byli kontuzjowani. Jest to na pewno dobra informacja dla kibiców, chociaż należy pamiętać, że jeśli zawodnicy nie będą w pełni gotowi do gry to sztab szkoleniowy da im jeszcze odpocząć. Cieszyć może też na pewno fakt, że w łódzkiej drużynie, grającej dwoma napastnikami, wreszcie doczekaliśmy się stabilizacji, a zmiany dokonywane podczas meczów nie osłabiają drużyny. Patryk Bryła przed piątkowym treningiem skomentował mecz z ROW-em Rybnik: : „Jedziemy po 3 punkty. To jest nasz cel!”

 

XVIII kolejka (II liga)

18.11.2017 r. (sobota), godzina 17:00

ROW Rybnik – ŁKS Łódź

 

©ŁKSFANS.PL