Zagrać z Gwardią o 3 punkty!

zapowiedź Gwardia

Po inauguracji sezonu 2 ligi sezonu 2017/18 opadł już kurz. Bezbramkowy remis po nie najgorszym widowisku spowodował, że łodzianie chcący zobaczyć premierową bramkę biało-czerwono-białych w lidze muszą pojawić się dzisiaj na stadionie.

W drugiej kolejce 2 ligi łodzianie na własnym stadionie podejmą innego beniaminka – Gwardie Koszalin. Zespół ten wygrał rywalizacje w 3 lidze gr. 2, prześcigając między innymi Bałtyk Gdynia, Elane Toruń, czy rezerwy poznańskiego Lecha. W tamtym sezonie jedynie Łukasz Zagdański mógł mierzyć się z zespołem z pomorza zachodniego. Jego zespół, co prawda przegrał 3:2, ale Zagdańskiemu udało się wpisać na listę strzelców. W swoim pierwszym meczu Gwardia zdołała pokonać na wyjeździe spadkowicza z Nice I ligi – Znicza Pruszków. Mimo szybko straconej bramki gościom z Koszalina udało się przechylić szalę zwycięstwa i ostatecznie wygrać 2:1, zgarniając trzy punkty.

Ełkaesiacy po swojej sobotniej grze, w niedzielę mieli regeneracje, a od poniedziałku rozpoczęli przygotowania do dzisiejszego meczu. Sztab szkoleniowy zwracał uwagę szczególnie na obronę przed stałymi fragmentami gry, a także na stwarzanie szans w grze kombinacyjnej. Na wyróżnienie na pewno zasłużyli Maksymilian Rozwandowicz oraz Mateusz Gamrot. O ile Rozwandowicz może być pewny miejsca w wyjściowej jedenastce na dzisiejsze spotkanie, o tyle filigranowy pomocnik walczy o podstawowy skład z Patrykiem Bryłą i Filipem Burkhardtem. Szansę debiutu w oficjalnym meczu Łódzkiego Klubu Sportowego powinien także dostać Bartosz Widejko, jego konkurent Kamil Rozmus ucierpiał na jednym z treningów i prawdopodobnie nie będzie wstanie usiąść nawet na ławce rezerwowych. Cały czas indywidualnie trenuje też młodzieżowiec – Mikołaj Maschera, który jednak od poniedziałku będzie już mógł ćwiczyć z pełnym obciążeniem. Dobrą informacją dla kibiców jest też fakt, że Krystian Pieczara od jakiegoś czasu trenuję z zespołem i jego szansę na występ są duże, może nie od początku, ale po przerwie Krystiana powinniśmy zobaczyć.

II kolejka (II liga)

05.08.2017 r. (sobota), godzina 17:00 

ŁKS Łódź – Gwardia Koszalin

 

©ŁKSFANS.PL