Zdobyć punkty w Radomiu!

ŁKS Radomiak

W sobotę, w ramach XIII kolejki na boisku w Radomiu odbędzie się drugoligowy szlagier. Łódzki Klub Sportowy w starciu o punkty zmierzy się z wiceliderem - Radomiakiem. Sędzią pojedynku będzie Sebastian Krasny, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 15:30.

Biało-Zieloni są wiceliderem tabeli mając 4 punkty przewagi nad łodzianami. Drużyna Radomiaka do 11 kolejki była niepokonana, jednak w minionej „Warchoły” zaliczyły wpadkę w Pruszkowie przegrywając ze Zniczem 3:1. Jednak nie fakt samej porażki był najgorszy. W sobotę Radomiak będzie musiał radzić sobie bez podstawowego obrońcy Karola Hodowanego i rezerwowego bramkarza Filipa Adamczyka, którzy będą pauzować za nadmiar kartek. Do pełni zdrowia nie powrócił jeszcze także podstawowy bramkarz biało-zielonych Hubert Gostomski, jednak w Radomiu robią wszystko by młodzieżowiec mógł zagrać. W drużynie Radomiaka występuje też dwóch znanych łódzkim kibicom piłkarzy: najlepszy strzelec ligi Leandro oraz wychowanek ŁKS, a także były Water Trampoline król strzelców Centralnej Ligi Juniorów Kamil Cupriak.

Podopieczni menadżera Wojciecha Robaszka w ostatni weekend sprawili swoim kibicom więcej radości. Po trzech meczach bez zwycięstwa wreszcie udało się wygrać na własnym stadionie. Pokonaną, tradycyjnym dla łodzian wynikiem 1:0, okazała się Wisła Puławy. Ełkaesiaków w poprzednim tygodniu zdziesiątkowała grypa, dlatego nawet na ławce zabrakło Krystiana Pieczary i Tomasza Margola, a usiadł na niej dawno nie będący w meczowej osiemnastce Filip Burkhardt. Bólu po kontuzji także, nie odczuwa Paweł Pyciak, który w zeszły weekend rozegrał całe spotkanie. Mimo zwycięstwa, drużyna dalej gra przewidywalnie, często męcząc swoim stylem nie tylko przeciwników. Sztab szkoleniowy największy problem znowu będzie miał z młodzieżowcami, gdyż żaden z nich zdecydowanie się nie wyróżnia.

.

XIII kolejka (II liga)

14.09.2017 r. (sobota), godzina 15:30

Radomiak Radom – ŁKS Łódź

©ŁKSFANS.PL