Zespół ŁKS-u wznowił treningi

lks_lodz_pierwszy_trening_-10

Piłkarze pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego wznowili w poniedziałek treningi przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 w Lotto Ekstraklasie. Na pierwszych zajęciach na boisku hybrydowym przy Alei Unii pojawiło się 27 piłkarzy

Nowi zawodnicy ŁKS-u którzy trafili do klubu: Maciej Dampc, Dragoljub Srnić, Pirulo, Guima i Michał Trąbka w komplecie stawili się na treningu. Z drużyną pracował również Artur Sójka. Młody pomocnik został włączony przez sztab szkoleniowy do pierwszej drużyny.

Na zajęciach nie oglądaliśmy Jakuba Kostyrki i Mateusza Gamrota. Z tymi piłkarzami klub nie przedłużył umowy. Wśród nieobecnych znaleźli się także Oskar Koprowski i Mikołaj Maschera, którzy mają trafić w nowym sezonie na wypożyczenie.

Tydzień później do treningów wróci Jan Sobociński. Nasz młodzieżowy reprezentant Polski odpoczywa po Mistrzostwach Świata U-20.

Lista 27 zawodników na pierwszym treningu pierwszego zespołu ŁKS-u:

Bramkarze: Michał Brudnicki, Michał Kołba, Dawid Arndt, Dominik Budzyński

Obrońcy: Artur Bogusz, Kamil Rozmus, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Adrian Klimczak, Maciej Dampc

Pomocnicy: Adam Ratajczyk, Maciej Wolski, Wojciech Łuczak, Dani Ramirez, Piotr Pyrdoł, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Piątek, Patryk Bryła, Dragojlub Srnić, Pirulo, Michał Trąbka, Guima, Artur Sójka

Napastnicy: Łukasz Sekulski, Jewhen Radionow, Rafał Kujawa

Pierwszy trening odbył się w bardzo spokojnym tempie, piłkarze pracowali z piłką, ale bez większych obciążeń, na które przyjdzie czas w kolejnych tygodniach. Po rozgrzewce bramkarze pracowali pod okiem trenera Jacka Janowskiego, natomiast reszta piłkarzy „z pola” została podzielona na trzy grupy (każda z jednym trenerem), gdzie pracowali przez blisko 45 minut.

Grupa 1: Bryła, Guima, Srnić, Pirulo, Kujawa, Wolski, Ramirez, Radionow.

Grupa 2: Pyrdoł, Sójka, Rozwandowicz, Rozmus, Dampc, Trąbka, Klimczak

Grupa 3: Łuczak, Bogusz, Grzesik, Sekulski, Piątek, Kalinkowski, Juraszek, Ratajczyk

We wtorek zawodnicy przejdą szczegółowe badania na boisku głównym. W środę i w piątek sztab szkoleniowy zaplanował dwa treningi (siłownia + boisko), w czwartek i sobotę po jednej jednostce.

©ŁKSFANS.PL