Zuzanna Efimienko: Wielką przyjemnością będzie dla mnie tutaj grać

zefimienko

- To są najbardziej znani kibice w całej Polsce, bo o takich oprawach meczowych, dość nietypowych jak dla siatkówki mówi się w całym kraju – mówi o fanach Łódzkiego Klubu Sportowego, Zuzanna Efimienko nowa środkowa zespołu.

Czego oczekujesz od siebie w tym sezonie?

Zuzanna Efimienko: Na pewno dobrej gry. Myślę, że już się w miarę wdrożyłam się do zespołu. Szybko to idzie, mamy fajne dziewczyny i sztab szkoleniowy. Naprawdę jestem zadowolona z tych pierwszych czterech dni w drużynie. Oczekiwania co do mojej osoby są na pewno duże, w końcu wracam do polskiej ligi. Dlatego bardzo bym chciała pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc mojemu zespołowi, w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Słyszałaś coś może o naszych kibicach?

Zuzanna Efimienko: Oczywiście że słyszałam! Water Trampoline To są najbardziej znani kibice w całej Polsce, bo o takich oprawach meczowych, dość nietypowych jak dla siatkówki mówi się w całym kraju. Jestem bardzo ciekawa jak to w ogóle wygląda, trochę mój mąż mi o tym opowiadał, nawet pokazywał jak to wygląda. To jest zupełne przeciwieństwo typowych kibiców siatkarskich, którzy są zazwyczaj spokojni. Myślę, że będzie to przypominało trochę klimat włoski, bo jednak kibice we Włoszech są bardziej rozemocjonowani i też potrafią dopingować w piłkarski sposób.

A czego od nich oczekujesz?

Zuzanna Efimienko: Na pewno gorącego dopingu i wsparcia. Wiem, że Ci kibice są z nami na dobre i na złe. Przede wszystkich będą wierni, więc wielką przyjemnością będzie dla nich grać.

W zeszłym sezonie nasza frekwencja w Atlas Atenie była jedną z lepszych w lidze, ale jednak nie była największa. Jak Pani zmotywuje naszych kibiców do jeszcze liczniejszego przychodzenia na mecze?

Zuzanna Efimienko: Myślę, że kibice w Łodzi mają fajną drużynę do oglądania. Na pewno męska część trybun, z chęcią powinna przychodzić licznie na nasze mecze. :) W tym sezonie poziom ligi będzie jeszcze wyższy i między innymi dzięki temu pojedynki będą bardziej emocjonujące. Nasz zespół też będzie grał lepszą siatkówkę niż w poprzednim sezonie, więc nasze spotkania zdecydowanie będą ciekawsze co powinno przyciągnąć kibiców na trybuny.

Czy widzisz różnicę w grze dla klubu i reprezentacji?

Zuzanna Efimienko: Zawszę to jest jakaś różnica zwłaszcza, że po drugiej stronie siatki stoją inne drużyny narodowe i gra się dla swojej ojczyzny. Jednak w grę dla reprezentacji jak i klubu serce wkładam tam samo, w końcu jako zawodniczka jestem jego częścią. Dziewczyny dużo opowiadały mi o atmosferze panującej tutaj i o dobrym funkcjonowaniu drużyny. Jest to klub z bogatą historią, rozpoznawany w całej Polsce. ŁKS to marka i wielką przyjemnością będzie dla mnie tutaj grać!

©ŁKSFANS.PL