Zwycięstwa rezerw i U-18

received_615935298903592

To był dobry weekend dla zespołów Łódzkiego Klubu Sportowego. Rezerwy pokonały w bardzo dobrym stylu na wyjeździe PTC Pabianice 7:1, natomiast drużyna juniorów do lat 19 wygrała pewnie ze Zniczem Pruszków 4:0 w lidze makroregionalnej.

Druga drużyna ŁKS-u już od dłuższego czasu ma zapewniony awans od IV ligi, ale nie ma zamiaru się zatrzymywać. Podopieczni Marcina Pogorzały kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W niedzielę wyższość łodzian musiała uznać drużyna z Pabianic. Od kilku spotkań rezerwy nie są wspomagane przez piłkarzy pierwszego zespołu i występują w niej głównie gracze z U-18.

W spotkaniu z PTC skutecznością błysnął Tobiasz Olowo, który trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie golkipera gospodarzy.

Za tydzień ełkaesiacy rozegrają ostatni mecz w tym sezonie z rezerwami Widzewa. Mecz nie ma już żadnego znaczenia w tabeli, ale z pewnością jak to spotkanie derbowe będzie bardzo ważne dla obu drużyn.

PTC Pabianice – ŁKS II Łódź 1:7 (0:1)

Bramki dla ŁKS-u: Olowo 3, Białousko 2, Herman i gol samobójczy.

Skład ŁKS-u: Snochowski (Marciniak 70) – Białousko, Herman (Bomba 62), Tazbir (Panasiuk 75), Piela, Jaszczak (Grzejdziak 70), Karlikowski, Lamprycht (Lebkuchen), Pietrzak, Lasota, Olowo.

Rezerwa: Bachanek.

Z dobrej strony pokazali się także zawodnicy juniorów w rozgrywkach ligi makroregionalnej U-19. Zespół złożony był z dziesięciu piłkarzy U-17, ale i tak pewnie pokonał Znicz Pruszków 4:0. Naszym młodym zawodnikom należą się wielkie brawa za to spotkanie. Trzy gole dla łodzian zdobył napastnik z rocznika 2002 Jakub Piotrowski.

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 4:0

Bramki: Piotrowski 3, Ignaczak.

Skład ŁKS-u: Kowalski (Marciniak 58) – Cieślik (Zborowski 71), Pelc, Lebkuchen (Majchrzak 46), Krus, Piotrowski, Górecki (Janik 83), Podlecki, Niedźwiecki, Gmosiński (Ignaczak 60), Witkowski (Żak 67).

©ŁKSFANS.PL